Máme pivo! A pokřtíme ho před Toulavou pípou

 

Udělat nový pardubický pivo...tohle nás napadlo před dvouma rokama, jenže sami jsme nevěděli, jak na to. Naštěstí jsme se potkali s Karlem z Toulavý pípy a seskupením pivních básníků Beer Poets. A právě díky nim, se podařilo pivo uvařit! Řekli jsme chlapům naši představu o chuti a charakteristice piva a sládek Miloš připravil recepturu. Oboum patří obrovský dík, bez nich bychom to nedali.

Zbývalo sehnat pivovar, dlouho se hledala volná kapacita na vaření, a nakonec nás zachránil Pivovar Kamenice. Mimochodem hodně vymazlenej pivovar, kompletně rekonstrukovanej, poctivá práce, takhle to vypadá, když se do něčeho vloží srdcaři!  o pivo se krásně starají. Tak jsme tedy 25. června vyrazili do Kamenice vařit, zde se nás ujal vrchní sládek Přemek Chmelař, ukázal nám celý pivovar a popsal kompletně celý proces vaření.

A jaký pivko vlastně vzniklo? Krásná 12,5ka, spodně kvašený, nefiltrovaný, nepasterovaný světlý ležák. Co vám budem povídat, museli jsme ho už ochutnat a je to lahoda! A ve středu 19. května ho na křtu před Toulavou pípou ochutnáte i vy. Budeme mít jak čepované, tak i v lahvích s sebou. Design  etikety lahví nám jako překvápko udělala naše kámoška Kate Fuks.

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete, byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Ok